Zakintosas bruņurupuči
Zakintosa ir iecienīta bruņurupuču ligzdošanas vieta. Tā runā, ka šie bruņurupuči dēj olas tikai tajā pašā vietā, kur paši dzimuši. Un tā nu reizi trijos gados pieaugušie bruņurupuči atpeld uz Zakintosas piekrasti, lai radītu pēcnācējus. Īpaši iecienīts ir Laganas līcis, jo šeit ir labākās, mīkstākās un ērtākās smiltis.
Dēļ bruņurupučiem piekrastē ir izveidots rezervāts un daudzi brīvprātīgie uzrauga bruņurupuču olas un kopj pludmali. Ap katru bruņurupuču ligzdu ir uzliktas koka sastatnītes, lai cilvēki nejauši nesabojātu olas.
Bruņurupucis izrok aptuveni 100 bedrītes, katru 30-40 cm dziļu, un tikai vienā no tām noglabā savas olas. Bruņurupucēni parasti izlobās pirms saullēkta, lai karstā saule neapdedzina viņu maigo ādu. Kad bruņurupucēni izlobās no olām, viņi steidzas uz jūru.
Ne visi tiek līdz ūdenim, daži apmaldās, daži apveļas uz muguras, ne visi izdzīvo. Bet viņiem nedrīkst palīdzēt. Viņiem pašiem jātiek galā ar šo izdzīvošanas pārbaudījumu.
Bruņurupucēni dzimst no jūlija līdz oktobrim.
Priekš tūristiem tiek rīkoti speciāli izbraucieni jūrā, lai apskatītu pieaugušos bruņurupučus. Nevar īsti zināt kā ir. Vietējie gidi stāsta, ka bruņurupučiem ir piestiprināts GPS, lai viņus varētu jūrā atrast. Bet ir arī versija, ka vasaras beigās visi bruņurupuči aizpeld vairāk uz dienvidiem, un Zakintosas piekrastē paliek tikai viens bruņurupucis, kuru rāda visiem tūrsitiem.
Noteikti zināms ir tas, ka viens no viņiem ir pieradināts, un katru rītu 6:00 - 9:00 ierodas Laganas zvejas ostā uz brokastīm. Šo bruņurupuci var pat paglaudīt, viņam tas patīk.
Šobrīd pasaulē palikuši tikai ap 800 šīs sugas bruņurupučiem. Tā ka kaut vai vienu no viņiem apskatīt ārpus zoodārza varētu būt interesanti jebkurā gadījumā.
Pievienojies mums Facebook un Instagram un regulāri saņem aktuālos ceļojumu jaunumus!